europ_mg_1709crop.jpg

Studiedag Groepscounseling en teamcoaching vanuit TGI


 

Over het college

25 september 2010:     Groepscounseling en teamcoaching vanuit
                                  themagecentreerde interactie

                                  Docent: dhr. dr. I.G.Ph. Callens

De themagecentreerde interactie (TGI) is het geesteskind van Ruth Cohn. Het is een systeem waarin men anderen en ook zichzelf leert leiden. Cohn heeft de grondhouding en werkprincipes ontwikkeld voor een levend en levensecht leren in de alledaagse werkelijk­heid. De TGI omvat tevens een concrete methode van werken en leren in een groep of team, zodat de persoonlijke en professionele effectiviteit van groeps- of teamlid en (be­ge)leider toeneemt. Leren wordt niet alleen gezien als kennis verwerven, of als een IK-gerichte bezigheid. De TGI laat juist de verschillende elementen in een groep of team evenwichtig aan bod komen. Er is aandacht voor het IK (de persoon met zijn gevoelens, gedachten, etc.), het WIJ (de interactie), het HET (de taak) en de GLOBE (de context die van invloed is op het geheel). De sleutel tot de werkwijze is de rol van een specifiek en steeds verschuivend thema, dat in elke interactie "in het midden staat". Het is belangrijk dat de coach/teamleider zich voortdurend realiseert wat er speelt in de interactie met de groeps- of teamleden.

De uitgangspunten, achterliggende visie en waarden van de TGI komen in dit (werk-) college eerst aan de orde. Zo wordt ingegaan op de noodzakelijke balans tussen autonomie en wederzijdse afhankelijkheid, respect en het vertrouwen in individuele ontwikkelingsmogelijkhe­den. Kortom, waarden die het handelen mede zinvol richting geven. Vervolgens laat de docent u TGI ervaren en oefenen aan de hand van thema's, die u zelf kunt inbrengen afkomstig uit uw leef-, woon- en werksitua­tie. Lerend bezig zijn in leven en werk in onze turbulente tijd is één van de meest centrale opgaven geworden. We bevinden ons in een tijdperk, waarin nieuwe waarden en normen gelden. De medewerkers willen zichzelf kunnen vereenzelvigen met hun organisatie. Zij willen hun werk zien als een uitdrukking van de eigen identiteit en een persoonlijke verbondenheid aangaan met dat werk. In allerlei sectoren -van gezondheidszorg tot bedrijfsleven- opent TGI als methode van leidinggeven wegen naar hedendaagse begrippen zoals de ‘lerende organisatie’, het ‘koerszoekend leiderschap’ en het systeemdenken.

Over de docent

Dr. I.G.Ph. Callens is bedrijfskundige, organisatieadviseur, socioloog en psychotherapeut.  Hij doceerde aan de universiteiten van Antwerpen en Nijmegen. Verder was hij verbonden aan de Nijenrode Universiteit voor Bedrijfskun­de als associate professor Manage­ment and Organi­sation, programmadirec­teur van het Advanced Management Programme en staflid van het Management Develop­ment Centre. Momenteel levert hij nog steeds bijdragen aan bovengenoemde universiteit en geeft hij leiding aan het Centre for Living Learning and Generative Leadership (CLG). Hij verzorgt wereldwijd trainingen voor en coacht topfunctio­narissen uit het bedrijfsleven, onderwijs, de gezondheidszorg en de overheid.   


Locatie
Landgoed de Horst, de Horst 1 in Driebergen

Het college start om 09.30 uur en wordt om 16.30 uur afgesloten.

U ontvangt een bewijs van deelname.

 

 

 

Onder de titel ‘Studiedagen’ biedt het Europees Instituut coaches of geïnteresseerden studiedagen aan over een bepaald thema. Deze colleges maken onderdeel uit van het theoretische blok van het reguliere studieprogramma tot Master Coach of Master Counselor.

Klik hier voor informatie over docenten.

Klik hier voor informatie over studiekosten.

Klik hier voor informatie over inschrijven.

NOBCO-waardering: