europ_mg_1672crop.jpg
Trainers Specialisatie Groeps- en Teamcoaching


Wim Goossens is samen met Ellen van Dam en Jan Remmerswaal ontwikkelaar van de specialisatie Teamcoaching en als senior trainer verbonden aan de opleiding.

Wim Goossens
Wim Goossens (1959) is als expertdocent verbonden aan de Hogeschool Zuyd, Faculteit Sociale Studies, opleiding Social Work, te Sittard. Hier heeft hij een bijdrage geleverd aan een scala aan onderwijsontwikkelingen. Op het gebied van groepsdynamica en groepswerk heeft hij diverse opleidingsprogramma’s geschreven. Daarnaast ontwerpt hij als freelancer opleidingsprogramma’s, trainingen en workshops op het gebied van groepswerk en groepsdynamica voor diverse landelijke koepelorganisaties en landelijke opleidingen. In de afgelopen jaren zijn diverse publicaties van zijn hand verschenen op het gebied van het werken met groepen.

Ellen van Dam
Ellen van Dam, is trainer, coach & consultant van individuen en teams bij het realiseren van gewenste (cultuur)veranderingen. Specialist op het gebied van ‘human side of enterprise’ waar het gaat om leiderschapsontwikkeling, change-management en communicatie.
Ze heeft een universitaire opleiding ‘oost-Europese studies’ aangevuld met een HBO-opleiding HRM. Voordat zij in 2007 bij de Baak ging werken als trainer & coach werkte ze in het HRM-veld en was 5 jaar lang docent en trainer aan het instituut voor HRM aan de Hogeschool van Amsterdam. Ellen is vanaf 2009 als trainer verbonden aan het Europees Instituut. Ze heeft zich gespecialiseerd in coaching van individuen en teams en werkt op het snijvlak van persoonlijk leiderschap, management development & human resources. Zij is sterk in het werken in het hier & nu en combineert aandacht voor spiritualiteit met een ‘down to earth’ mentaliteit en humor, zoekt constant naar nieuwe invalshoeken en is waardegedreven. Zij gelooft sterk in de kracht van de groep. Het inspireert haar als mensen zelf in staat raken zichzelf te sturen in werken & leren, als ze daardoor groeien en meer aankunnen. Wat maakt dat mensen niet doen wat ze wel kunnen? Hoe kunnen ze disfunctionele patronen leren doorbreken? Het begeleiden van dat leerproces en het zien van het resultaat ervan inspireert haar enorm. Ook haar eigen ervaringswereld neemt ze daarbij constant en serieus onder de loep.

Jan Remmerswaal
Drs. Jan Remmerswaal (1945) is sociaal psycholoog. Als opleider, trainer en adviseur is hij de afgelopen dertig jaar betrokken geweest bij een aantal opleidingen in het hoger onderwijs, zowel universitair als (post)HBO, en bij bedrijfsopleidingen in zeer uiteenlopende organisaties.
Hij publiceerde tien boeken en een groot aantal artikelen op het terrein van groepen en begeleiden van groepen, waaronder het Handboek Groepsdynamica deel 1: Inleiding, deel 2: Communicatie, en deel 3 Groepsontwikkeling. Zijn Handboek groepsdynamica is inmiddels uitgegroeid tot een klassieker op het vakgebied en heeft al voor vele hbo-opleidingen, trainingen en cursussen als standaardwerk gediend. Onlangs publiceerde hij de als een encyclopedie opgezette nieuwe editie van Begeleiden van groepen, waarin 45 basisbegrippen op het gebied van groepsprocessen aan bod komen.

TRAINERS

Wim Goossens
(zie hierboven)

Ellen van Dam
(zie hierboven)



Heeft u inhoudelijke vragen over de opleiding? Wilt u weten of de opleiding Teamcoaching aansluit op uw opleidingswensen? U kunt contact opnemen met Ellen van Dam via telefoon 06-43270032.